Hakkımızda

HİRA 1988 yılında kurulmuş, Türk paslanmaz çelik Mutfak eşyaları sektörünün köklü firmasıdır. İlk kuruluş yıllarında çay kaşığı üreterek sektöre adım atan HİRA artan taleplere uygun şekilde üretimini hızla geliştirdi. Bugün ise son teknoloji endüstriyel makinalar kullanarak çatal-kaşık ve bıçak üretiminden çaydanlığa oradan da cezveden-tepsiye birçok ürünü üretim yelpazesine ekledi paslanmaz çelik mutfak eşyalarında kaliteden ödün vermeden ürün çeşitliliğini arttırarak devam etmektedir.

HİRA kaşık çatal ve bıçak üretim işleminde pres işlemleri ile soğuk şekil verilerek özel fırça ve cilalar yardımı ile parlatılır. Parlatma işlemi modern, tam otomasyonlu makinalarda yapılır. Keskin yüzeyler ve çatal araları özel zımparalarla işlenir. Tüm proses, her bir ürün için 23 operasyon yapılır her işlem için kalite kontrol noktalarından geçirilerek sıfır hata ile bitirilir.

HİRA bugün uluslararası sektör gelişmelerini ve trendlerini yakından takip eden, zarif ve estetik tasarımlarıyla adından sıkça söz ettiren lider mutfak eşya üreticilerden biri haline gelmiştir. Paslanmaz çelik ürünlerini, gerek yurt içinde gerekse yurt dışı pazarında ülkemizi başarıyla temsil etmektedir.

HİRA, kalite ve tasarım odaklı çizgisini koruyan marka anlayışıyla, kurulduğu günden bu yana ürün ve hizmet çizgisindeki mükemmeliyetçilik anlayışından ödün vermemektedir. Tüm tasarımlarını kendi ar-ge ekibiyle yaratırken, üretimini de kendi tesislerinde gerçekleştirmekte ve her sezon sektör trendlerini belirleyen koleksiyonlar hazırlamaktadır.

Stoklu üretim sistemine göre çalışan HİRA, ürünlerinin arz talep durumlarını göz önünde tutmakta, üretimini, marka dostlarının en çok tercih ettikleri ürünleri her zaman bulabilecekleri şekilde yönetmekte ve tüketicilerinin beğenisine sunmaktadır.

Üretimde izlediği yol; Avrupa standartlarına uygun 18cr 10ni alaşımlı paslanmaz çelik hammadde ürünün boyuna göre plakalar halinde giyotin makasta kesilerek eksantrik preste ürün formuna dönüşür. Işıl işlem uygulanarak malın işlenebilirliği arttırılır. Ürünlerin sap, bombe desen kısımları robotlar kullanılarak el değmeden preste oluşturulur. Polisaj işlemi ve zımparalar yapılarak ultrasonik banyolarda yıkanarak son kontrolleri yapılarak müşteriye sunulmak üzere paketlenir.

Üretmeyi ve üretimde liderliği başarının temel kaynağı olarak gören HİRA, “kalite ve güven” ikilisinden hiçbir zaman ödün vermeden çalışmakta; üretim kalitesinin ve kullandığı teknoloji gücünün dünya standartlarına uygunluğunun gururunu yaşamaktayız.

 

                          Hayallerimizi umutlarımızı, 

                          tecrübe ve emeğimizle birleştirdik 

                          çeliğe işledik...

Yükleniyor...